O NAS

 

Pomysł na księgarnię narodził się z połączenia pasji i codzienności. Lubimy mądre, ciekawe, pięknie ilustrowane książki dla maluchów. Co ważniejsze, takie książki uwielbiają także nasze dzieci. Od 2011 roku tworzymy miejsce, w którym rodzice znajdą starannie wyselekcjonowaną ofertę książek, audiobooków, gier i muzyki przeznaczonych dla najmłodszych.

Jesteśmy rodzicami, mamy wieloletnie doświadczenie księgarskie, dlatego służymy fachowym doradztwem oraz pomocą przy wyborze najlepszych produktów dla Waszych dzieci.

Jeśli chcielibyście poznać osobiście nas i naszą ofertę, porozmawiać o książkach, zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w soboty w godzinach 10-14 do księgarni przy ul. Skłodowskiej-Curie 26 w Łodzi.

Poznajcie nas – będziecie zadowoleni!

Paulina, to szefowa ferajny. Absolwentka kulturoznawstwa. Z książkami pracuje od ponad dziesięciu lat. Fanka kryminałów, rowerowych wycieczek i klocków lego. Nie znosi gotować. Ulubiona mała książka: „Drzewo, które umiało dawać". W dzieciństwie zatopiona bywała w baśniach braci Grimm.
paulina@maleksiazki.pl 

 

Ania jest zawodową księgarką. W wolnych chwilach spaceruje z psem lub zaczytuje się w kryminałach, dramatach i fantasy. W małych książkach jest żywą bazą danych. Zna się na klasyce i współczesnej literaturze dziecięcej, ale jej konikiem są też wydawnictwa pedagogiczne. Jej ulubiony bohater małych książek to Mikołajek, w dzieciństwie najczęściej towarzyszył jej „Plastusiowy Pamiętnik".
ania@maleksiazki.pl 
Michał, człowiek w garniturze. Na co dzień poważny pan w firmie informatycznej, po godzinach dostawca małych książek w Łodzi (i okolicach). Być może tajny agent Jej Królewskiej Mości. Lubi książki historyczne i kolarstwo górskie. W wolnych chwilach słucha wykładów z fizyki kwantowej lub jazzu. Ulubiona mała książka z dzieciństwa to „Dwa koty i pies trzeci" („Kowalscy przyjdą, to posprzątają...").
michal@maleksiazki.pl 
Asia w małych książkach zajmuje się promocją i facebookiem. Lubi dostawać jabłka. Nie lubi gdy w gałęziach drzew zaczepiają się latające foliowe woreczki. Ciekawi się nowoczesną książka obrazkową i współtworzy wydawnictwo Ładne Halo. Ulubiona mała książka z dzieciństwa to „Z przygód krasnala Hałabały", ale na co dzień najczęściej cytuje muminki.
asia@maleksiazki.pl