29.03.2012
W najbliższą niedzielę razem z Arlekinem świętujemy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

„Dawno temu, była sobie historia, którą opowiadał cały świat”

 Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 IV, w dniu urodzin Andersena. Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia, projektując i rozsyłając plakat z mottem.W tym roku jest nim Meksyk, plakat projektował Juan Genovius, a autorem motta „Once upon a time, that was a story that the whole word told”  jest Francisco Hinojosa. 

Już po raz drugi Teatr Lalek Arlekin włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Młodzieży. Na jeden dzień teatr zamieni się w ogromne królestwo książek. Na dolnym foyer łódzkie wydawnictwa zaprezentują nowości książkowe, a także doradzą jak wybrać odpowiednią książkę dla swojego dziecka. W kiermaszu wezmą udział: Literatura, Stentor-Kora, Akapit Press, Res Polona i Ładne Halo oraz księgarnia internetowa Małe Książki.

Gościem honorowym będzie pani Maria Kulik - prezes Polskiej Sekcji IBBY, trener Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów „Klauza”, która opowie niesamowite historie ze świata baśni.
Na spotkanie z wróżkami i księżniczkami zapraszamy do sali wystaw, gdzie aktorki naszego teatru Kasia Kawalec i Karolina Zajdel pomogą nam przenieść się do zaczarowanego świata bajek.

Do kawiarni teatralnej na czytanie, rozmowy o książkach i szaleństwo plastyczne zaprasza pani Katarzyna Szpilkowska. Podczas warsztatów „Przygody instant”, każde dziecko będzie mogło stworzyć swoją własną unikatową książkę artystyczną.
Natomiast wszystkich, którzy mają ochotę poznać inne narodowości zapraszamy do sali prób na „Wielokulturowe zabawy z książką”.
Nasze świętowanie rozpoczniemy tradycyjnie od spektaklu. Tym razem będzie to nasze najnowsze premierowe przedstawienie "O żabce co nie została królewną". Po spektaklu będzie można spotkać się z reżyserem Waldemarem Wolańskim, który jest także autorem książki o tym samym tytule. W tym wyjątkowym dniu będzie można porozmawiać i zdobyć autograf tego wybitnego twórcy.