24.07.2012
28 lipca zapraszamy na Psa urok!

W ramach imprezy latOFFmieście, organizowanej na terenie OFF Piotrkowska, przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, w najbliższą sobotę przygotowaliśmy dla dzieci zajęcia z bibliodogoterapii z konkursem plastycznym i kiermaszem książek o psach. Zaprasza wydawnictwo Ładne Halo, wraz z fundacją Naturalnej Przyjaźni „Psie Serce” i księgarnią internetową „małe książki”.

W sobotę 28 lipca od godziny 12 odbędą się na zajęcia z bibliodogoterapii z naszą książką „O psie, który szukał”. Warsztaty przygotowaliśmy z myślą o dzieciach i wszystkich miłośnikach psów.

Bibliodogoterapia, to połączenie biblioterapii z dogoterapią. Czytanie ma za zadanie uspokajać, odprężać, pobudzać wyobraźnię, a kontakt z psem dawać poczucie akceptacji, bezpieczeństwa, otwierać dziecko na kontakty z drugą istotą, uczyć zaufania. Starszym dzieciom pomaga w nauce czytania. Kiedy dzieci czytają książki psom, chętniej się otwierają, bo pies nie ocenia. W przypadku młodszych  uczestników zajęcia skupiają się głównie na zabawie z psem i wspólnym z nim słuchaniu. Dzieci chętnie przytulają się wtedy do psów, mogą też położyć się obok i oprzeć głowę na ich grzbiecie. 

W bibliodogoterapii biorą udział specjalnie wyszkolone, łagodne i cieprliwe psy. Nas odwiedzi bardzo sympatyczny, czarny labrador Harry z Joanną Pągowską-Sobalą z Fundacji Naturalnej Przyjaźni „Psie Serce”. W naszym regionie fundacja ta była jedną z prekursorek bibliodogoterapii. Objęła ona patronat honorowy nad ostatnią książką naszego wydawnictwa „O psie, który szukał”. To właśnie ją wspólnie przeczytamy na zajęciach.

Później odbędzie się konkurs plastyczny związany z książką, w którym jurorować będzie (wirtualnie) jej ilustratorka Marta Szudyga. 

Szczególną atrakcją będzie kiermasz książek o psach. Ze specjalnie na tę okazję dobraną ofertą przyjedzie łódzka księgarnia internetowa „małe książki” ze swą profesjonalną załogą, która pomoże dobrać książkę dla każdego dziecka.  

Biletem wstępu na warsztaty będzie puszka lub paczka karmy dla psów. Przekażemy ją psom z fundacji i schroniska dla psów w Zgierzu.

Wydawnicatwo: www.ladne-halo.pl
Księgarnia: www.maleksiazki.pl
Fundacja: www.fnp.dot.pl